X Metafory Rzeczywistości 2017

Kwiecień 8, 2017

Wspólny konkurs teatru Polskiego i Wielkiego w Poznaniu

Matafory RzeczywistościPoznański Teatr Polski oraz Teatr Wielki im. Stanisław Moniuszko zapraszają do udziału w konkursie na dramat i muzykę sceniczną – w ramach X Metafor Rzeczywistości – „Gdzie mój głos?”.

Metafory Rzeczywistości – konkurs dramaturgiczny organizowany od 2008 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu obchodzi jubileusz w 2017 roku. Tematem X Metafor Rzeczywistości 2017 jest hasło plakatu Mieczysława Wasilewskiego: „Gdzie mój głos?”.

Konkurs 2016 zmienił formułę – stał się konkursem tematycznym. Ponadto zamiast trzech finalistów wybrano pięciu finalistów, a czytania sceniczne odbywały się w nieoczywistych przestrzeniach teatralnych (np. pod sceną obrotową, w sali prób i kuchni aktorskiej, w Piwnicy pod Sceną czy w ciężarówce). W 2017 roku organizatorzy idą dalej. Do współpracy zapraszają Operę Poznańską, co zaowocuje obecnością w finale pięciu dramatów oraz dwóch scenicznych form muzycznych.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy.

W pierwszym etapie autorzy przesyłają własne, wcześniej nie publikowane i nie wydane dramaty oraz formy muzyczne. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2017 r. Jury wybierze pięć dramatów i dwie form muzycznych do 30 czerwca 2017 r.

Drugim etapem projektu jest dostosowanie wybranych tekstów i form muzycznych do wymagań sceny.

Trzeci etap polega na prezentowaniu dramatów w formie czytań scenicznych i form muzycznych w Teatrze Polskim w Poznaniu oraz w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu w dniach 21 i 22 października 2017 r.

Finał konkursu odbędzie się 22 października 2017 r. w Teatrze Polskim w Poznaniu.

 

Źródło: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/240008.html

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.