Dawid Podsiadło i Ralph Kamiński udzielają wsparcia społeczności LGBT?

Wygląda na to, że Dawid Podsiadło i Ralph Kamiński są przeciwko działaniom policji i polityków partii rządzącej skierowanym przeciwko społeczności LGBT. Ostatnio policja spacyfikowała masz w obronie aresztowanej działaczki ruchu LGBT o pseudonimie Margot.

Dawid Podsiadło dał temu wyraz na koncercie online Męskiego Grania, kiedy podczas wykonywania piosenki “Trofea” w oryginalny tekst wplótł zdanie “Kinga, taki ładny apel miałaś”. Odniósł się on zapewne do fragmentu przemówienia Kingi Dudy na konwencji wyborczej Andrzej Dudy, w którym apelowała o tolerancję i wzajemny szacunek odnosząc się do mocnego dyskursu prawicowców w stosunku do środowisk LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych)

Ralph Kamiński zaś na swoim koncie Twitter wyraził rozczarowanie, iż jego koledzy i koleżanki po fachu, obawiając się utraty słuchaczy i postępując zbyt dyplomatycznie, nie stają w obronie osób walczących o odmiennej orientacji seksualnej.

https://pbs.twimg.com/media/Ee6fvBMXgAA0LmL?format=jpg&name=small

Być może postawa obu artystów zapoczątkuje większy udział polskich artystów sceny muzycznej we wsparciu postulatów środowiska LGBT?

Udostępnij:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *