Koncert zespołu Muchy i Jakuba Skorupy • Bydgoszcz • 21.04.2022

21.04.2022, czwartek, 19:00
Sala MCK
ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

KUP BILET

Muchy
Niegdyś „najlepszy polski zespół bez kontraktu” i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki „Terroromans”, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy pozostają jedną najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. Ich muzyka była często porównywana do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali cztery albumy studyjne, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu. Teraz nareszcie nadchodzi nowe.
„Szaroróżowe”, pierwszy od 7 lat studyjny album Much ukazał się 16 lipca 2021 r. nakładem Kayaxu.
Na koncertach zespół premierowo prezentuje utwory z nowej płyty i gra przekrojowy materiał z całego okresu działalności.
Muchy w 2021 roku to:
Michał Wiraszko – śpiew, gitara; Piotr Maciejewski – bas, klawisze, śpiew;
Szymon Waliszewski – perkusja oraz Stefan Czerwiński – gitara, bas.
Dyskografia:

Galanteria DEMO (2005)
Terroromans (2007)
Notoryczni debiutanci (2010)
Chcecicospowiedziec (2012)
Karma Market (2014)
Powracająca fala – album koncertowy (2015)
„Reakcja łańcuchowa” – muzyka do filmu (2017)
„Szaroróżowe” (2021)
Jakub Skorupa
Jakub Skorupa to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów – chłopak z zamiłowaniem do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”. W międzyczasie wypowiedzenie z korpo napisał wierszem, żeby… tworzyć muzykę. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje. Okrzyknięty został nadzieją 2021 roku po wydaniu debiutanckiego singla „Pociągi towarowe”, utwór ten zapewnił mu 3. miejsce w plebiscycie „Gazety Wyborczej” Sanki 2021. Latem 2021 roku Jakub Skorupa wraz z zespołem wystąpił na Scenie 357 na Męskim Graniu w Krakowie. To dopiero sam początek jego muzycznej przygody. Mocny i intrygujący początek…

OTRZYMUJ NEWSLETTER KULTURALNY

Otrzymuj na maila powiadomienia o wydarzeniach kulturalnych z Twojego miasta.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

INNE WYDARZENIA W BYDGOSZCZY

Newsletter teatralny
Logo