Ethno Jazz Festival: BASIA (Barbara Trzetrzelewska) • Wrocław • 14.05.2022

25.05.2022, środa, 20:00
Stary Klasztor – Sala Gotycka
ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

KUP BILET

Brytyjska legenda punk rocka wystąpi 25 maja w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.
Jako support zaprezentuje się holendersko – belgijski THIS MEANS WAR

Grievous Bodly Harm, w skrócie GBH, to obok The Exploited i Discharge najpopularniejszy zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa powstała w 1978 roku w Birmingham. Od początku trzon kapeli stanowili: Colin Abrahall (wokalista), Colin „Jock” Blyth (gitara) oraz basista Ross Lomas. Później przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku z GBH gra Scott z grupy Bomb Disneyland.
Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: „Leather Bristles Studs And Acne”, „City Babys Attacked By Rats”, „City Babies Revenge” oraz „Midnight Madness And Beyond”. W latach ’90 GBH, podobnie jak The Exploited, skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej, o czym mogą świadczyć późniejsze płyty – „From Here To Reality” czy „Church Of Truly Wraped”, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Powrót do starego grania stanowią ostatnie albumy: „Punk Junkies” z 1997 r. , „Ha Ha” z 2002 r. i „Perfume and piss” z 2010 r.
Ich ostatnim wydawnictwem pozostaje bardzo ciepło przyjęty przez dziennikarzy i fanów album „Momentum” wydany przez wytwórnię HELLCAT w 2017 roku.

THIS MEANS WAR – zespół został założony w 2016 roku przez holenderskich i belgijskich muzyków, którzy wcześniej udzielali się w takich zespołach jak Discipline, Hidden Guns, Superhero Status i Convict.
Muzyka THIS MEANS WAR to punk rock z rock’n’rollowymi naleciałościami. Grupa ma na swoim koncie jeden album „Heart Strings” wydany w 2019 roku oraz dwa single: „This Means War!” i „Use It Up”.

OTRZYMUJ NEWSLETTER KULTURALNY

Otrzymuj na maila powiadomienia o wydarzeniach kulturalnych z Twojego miasta.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

INNE WYDARZENIA WE WROCŁAWIU

Newsletter teatralny
Logo