KOMBINAT. Spektakl muzyczny w ramach Dni Grzegorza Ciechowskiego • Toruń •31.12.2021

16.12.2021, czwartek, 19:00
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń

KUP BILET

W 2021 roku przypada 20. rocznica śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Pomimo upływu lat teksty i muzyka Grzegorza Ciechowskiego towarzyszą nam cały czas, niosąc uniwersalne i ponadczasowe prawdy. W ramach tegorocznych „Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu” zapraszamy na „KOMBINAT” – spektakl Teatru Muzycznego w Poznaniu inspirowany twórczością Obywatela GC i zespołu Republika.

KOMBINAT pokazuje przyszłość. Futurystyczną, surrealistyczną i pełną metafor. Powstał
z inspiracji tekstami Kafki, Orwella i Huxleya, a za punkt wyjścia przyjął muzykę i teksty Obywatela GC i Republiki. To spektakl, jakiego jeszcze nie było. To historia, która dzieje się każdego dnia.
Przyjdź. Przyjdźcie. Ta opowieść jest o nas wszystkich… Tych z przeszłości, z przyszłości i z chwili obecnej. To historia o walce jednostki z systemem, o wadze jej głosu i poszukiwaniu prawdy – czymkolwiek by nie była… To komentarz rzeczywistości, przestroga i szansa.
Możesz tę przestrogę zignorować. Nic się wtedy nie zmieni. Posady znanego Ci świata ani drgną. Będziesz nadal istniał. Krok za krokiem, dzień za dniem. Ty, a nad Tobą oni. Cicho, spokojnie, bezpiecznie. Znasz ten stan ducha, umysłu, ciała. Niby Twój, ale jakby… poza Tobą? Cisza dziwnie wygłusza, spokój obezwładnia, a bezpieczeństwo pozbawia sprawczości. Przyparty do muru uznasz, że gdzieś w głębi, zawsze wydawało Ci się to obce, ale tak naprawdę nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, no bo dlaczego miałbyś? Skoro zawsze tak było, to znaczy, że tak jest dobrze. Tak musi być.
A co jeśli może być inaczej? Zatrzymaj się. Poczuj tę przestrogę, jej ciężar, chłód… Zastanów się. Wiesz, kim jesteś? Kim są oni? Wiesz, kto pozwolił im dojść do władzy? Kogo oni reprezentują i dlaczego decydują o Twoim życiu? Czy ono tak naprawdę jest Twoje? Czy Ty jesteś swój?

Scenariusz i reżyseria – Wojciech Kościelniak
Kierownictwo muzyczne – Bartłomiej Gasiul
Kierownik wokalny – Katarzyna Rościńska
Choreografia – Ewelina Adamska-Porczyk
Scenografia – Damian Styrna
Kostiumy – Anna Chadaj
Reżyseria świateł – Tadeusz Trylski
Reżyseria dźwięku – Artur Jóźwik
Projekcje – Eliasz Styrna
Asystent reżysera – Seweryn Wieczorek
Asystent choreografa – Bartosz Dopytalski
Asystent Kierownika muzycznego – Piotr Trojanowski
Inspicjent – Tomasz Manowski

OTRZYMUJ NEWSLETTER KULTURALNY

Otrzymuj na maila powiadomienia o wydarzeniach kulturalnych z Twojego miasta.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

INNE WYDARZENIA W TORUNIU

Newsletter teatralny
Logo