Małżeństwo do poprawki • Kraków • 13.12.2021

13.12.2021, poniedziałek, 20:30
Opera Krakowska
ul. Lubicz 48, 31-512 Kraków

KUP BILET

Po niezwykle gorącym przyjęciu przez krakowską publiczność spektaklu Teatru Kwadrat „Kłamstewka” z Pawłem Małaszyńskim i Agnieszką Sienkiewicz, miło nam poinformować, że już 13 grudnia zagramy dla Państwa popremierowo nasz nowy hit „Małżeństwo do poprawki”. Będzie to pierwszy gościnny pokaz tego spektaklu poza warszawską sceną.

„Małżeństwo do poprawki” to lekka, a jednocześnie naszpikowana błyskotliwymi i pełnymi inteligentnego humoru dialogami komedia romantyczna Michaela Englera, w której zgodnie z zasadą Hitchcocka bomba wybucha na początku, a potem napięcie tylko rośnie. Na scenie ponownie ulubieńcy krakowskiej publiczności: Paweł Małaszyński i Agnieszka Sienkiewicz.

Thomas jest wziętym pisarzem kryminałów i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25. latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych „asystentek”, nie stroniąc od alkoholu i odreagowując kryzys wieku średniego, ona wnosi o rozwód. Do akcji wkracza więc dwójka krwiożerczych prawników: Marcus, reprezentujący Thomasa, wieloletni przyjaciel rodziny i wynajęta przez Verę, ostra jak brzytwa Arlette. Oboje zdeterminowani, by pozbawić drugą stronę praw do majątku.

Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, on był w niej szaleńczo zakochany i marzył, by być pisarzem przez wielkie „P”, a nie chałturnikiem tworzącym wyłącznie dla pieniędzy.

Postanawia odzyskać Verę i rozpocząć z nią nowe, znacznie skromniejsze życie pod romantycznymi dachami Paryża. Jego staraniom – ostatecznie zakończonym sukcesem – przyglądają się Marcus i Arlette, którzy również mają się ku sobie. Sielanka trwa więc w najlepsze aż do momentu, w którym Thomas nieoczekiwanie przypomni sobie prawdziwe okoliczności swojego wypadku…

OSOBY:

Thomas Berthold – Paweł Małaszyński
Vera Berthold – Agnieszka Sienkiewicz
Marcus Knöser – Andrzej Andrzejewski
Arlette Wildgruber – Ilona Chojnowska

Autor: Michael Engler
Tytuł oryginalny: Noch einmal, aber besser
Przekład: Jacek Kaduczak
Reżyseria: Andrzej Nejman
Asystent reżysera: Teresa Iwko
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Marta Grudzińska
Choreografia: Stefano Terrazzino
Producent: Małgorzata Nejman
Premiera: październik 2021

OTRZYMUJ NEWSLETTER KULTURALNY

Otrzymuj na maila powiadomienia o wydarzeniach kulturalnych z Twojego miasta.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

INNE WYDARZENIA W KRAKOWIE

Newsletter teatralny
Logo